Internet z komputerem na raty

Kolejni dostawcy Internetu zawalczą o klientów ofertą wiązaną. Wczoraj (15 listopada) swoją ofertę przedstawiło Tele2 i zaoferowało internet z laptopem NTT Corrino 6121 kupowanym na raty. Dostawcy internetu oferują z reguły laptopy przeznaczone na rynek masowy.

Obecnie w ofercie Telekomunikacji Polskiej jest laptop Dell Inspiron 1501, PTK Centertel proponuje komputer Maxdata ECO 4510 IW, Telefonia Dialog łączy sprzedaż Internetu z laptopem Fujitsu Siemens AmiloPro V3515, a PTC ma w ofercie komputery Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5505, Fujitsu Siemens Amilo PRO V3525 i MacBook model MB061.

Umowę z operatorem trzeba podpisać na 24 lub 36 miesięcy. Jak podaje Gazeta Prawna, niektóre firmy np. PTC spłatę raty za komputer doliczają do rachunku. W innych - np. TP, Tele2 - klient podpisuje dodatkową umowę kredytową i raty za laptop spłaca firmie, która udzieliła kredytu.

Z informacji GP wynika, że w przyszłym tygodniu TP uruchomi koleją promocję internetu z komputerem na raty. Będzie w niej sprzedawany multimedialny laptop Della.

Monika Tomkiewicz