Faktury TP dostępne przez Internet

Od wczoraj (15 listopada) Telekomunikacja Polska umożliwiła klientom otrzymywanie rachunków za usługi w formie elektronicznej, zamiast tradycyjnego papierowego dokumentu. Jak przekonują jej przedstawiciele, jest jednym z pierwszych operatorów w kraju, którego e-faktury są zabezpieczone elektronicznym podpisem gwarantującym ich autentyczność.

Jak mówią obserwatorzy, tego typu usługami interesuje się większość masowych wystawców faktur, poza operatorami także np. zakłady energetyczne. TP przeciera dla nich szlaki. "Wprowadzenie e-faktury jest odpowiedzią na oczekiwania klientów, korzystających z Internetu i preferujących nowoczesne formy komunikacji z firmą. Dzięki temu rozwiązaniu dostaną oni fakturę bezpieczniej, szybciej i wygodniej oraz będą mogli lepiej kontrolować swoje wydatki " - przekonują przedstawiciele operatora.

Elektroniczne faktury wystawiane przez TP spełniają wszelkie prawne wymogi dotyczące dokumentów finansowych i zgodnie z prawem powinny być akceptowane przez urzędy skarbowe i banki, tak samo jak ich papierowe odpowiedniki. "Bezpieczny elektroniczny podpis na e-fakturze w pełni gwarantuje autentyczność jej pochodzenia i uniemożliwia niepowołanym osobom wprowadzanie jakichkolwiek zmian w treści. Prócz rachunków, elektroniczne wersje otrzymają też inne dokumenty tj. faktury korygujące i szczegółowe wykazy połączeń " - wyjaśniają przedstawiciele TP.

Klienci zainteresowani otrzymaniem elektronicznego rachunku, powinni złożyć pisemne zamówienie.

Źródło: TP

Computerworld