Zakupy.com: zintegrowana platforma e-commerce

Startuje nowy projekt e-commerce Zakupy.com- miejsce, gdzie pod jednym adresem zgromadzono asortyment kilku sklepów internetowych. Spółka zamierza także wkrótce wejść na nowy rynek giełdy New Connect, by pozyskać środki na kolejne inwestycje.

Produkty znajdujące się w ofercie Zakupy.com pochodzą z 6 sklepów internetowych specjalizujących się w różnych kategoriach. Dzięki takiej konsolidacji, klienci będą mogli dokonywać zakupów towarów z różnych dziedzin, lecz od jednego sprzedawcy. Dla chętnych nadal pozostanie jednak możliwość dokonania zakupu dotychczasowym kanałem, czyli z poziomu poszczególnych sklepów.

- Chcemy jako pierwsi na taką skalę, udostępnić naszym klientom możliwość zakupu towarów z bardzo różnych kategorii produktowych na jednej platformie- tłumaczy Jarosław Kownacki, Prezes Zarządu Zakupy.com. - Skraca to czas oczekiwania na przesyłkę, jak też znacznie minimalizuje koszty przesyłki leżące zwykle po stronie klienta.

To, co ma wyróżniać Zakupy.com od internetowych pasaży handlowych to m.in. możliwość wysyłania produktów z różnych sklepów w jednej paczce, dzięki czemu oszczędza się na kosztach przesyłki.

Do tej pory spółka przejęła 6 sklepów: mareno.pl (książki, muzyka, filmy), ultima.pl (gry komputerowe), e-dvd.pl (filmy), 1klik.pl (komputery, osprzęt i akcesoria), trender.pl (RTV, AGD) oraz ezabawki.pl (zabawki).

Przedstawiciele Zakupy.com podkreślają, że prowadzą rozmowy z kilkoma potencjalnymi partnerami, dlatego w najbliższym czasie oferta produktowa platformy powinna się zwiększyć m. in. z kategorii foto, artykuły dziecięce, kosmetyki oraz bielizna.

Większościowymi udziałowcami spółki Zakupy.com są IQPartners oraz IFA Investements.

www.zakupy.com

Zuzanna Szybisty