Zintegrowana bramka bezpieczeństwa

ZyXEL wprowadził na rynek bramkę bezpieczeństwa o nazwie ZyWALL USG 300. Urządzenie jest przeznaczone dla firm, które chcą zapewnić dostęp do swojej sieci LAN zewnętrznym użytkownikom, zapewniając jej jednocześnie bezpieczeństwo.

ZyWALL USG 300 może konfigurować bezpieczne kanały komunikacyjne IPSec i/lub SSL dla pracowników znajdujących się w domu lub korzystających z niepewnych, np. hotelowych lub lotniskowych hotspotów. Bezpieczeństwo zapewniane jest przez takie funkcje jak kontrola dostępu użytkownika i stopnia wykorzystania pasma, szeregowanie czy mechanizm anti-threat. Rozwiązania te mogą być wprowadzone zarówno w odniesieniu do ruchu przychodzącego jak i wychodzącego.

Sieć LAN jest chroniona przed wirusami dzięki obecności modułu opracowanego przez Kaspersky Labs. Urządzenie jest wyposażone w podwójny koprocesor SecuASIC, dlatego obsługuje pakiety bardzo szybko. Oparty na sygnaturach moduł IDP wykrywa niebezpieczne ataki i podejmuje konieczne akcje przeciwko złośliwym lub podejrzanym czynnościom na poziomie aplikacji.

Urządzenie zostało przystosowane do zarządzania aplikacjami IM/P2P. Administratorzy mogą tworzyć przy pomocy panelu AppPatrol różne poziomy dostępu protokołów IM/P2P dla różnych grup użytkowników, przydzielać limity pasma a także ustawiać priorytety dla ruchu sieci VoIP. Administratorzy mogą także rozdzielać dostępne pasmo pomiędzy różne aplikacje i jednostki w sieci oraz śledzić wykorzystanie pasma za pomocą raportów.

Rozwiązanie kosztuje ok. 1250 USD.

Janusz Chustecki