Sklepy na eBay mają już półtora roku

eBay jako pierwsza platforma aukcyjna w Polsce wprowadziła sklepy, które okazały się prawdziwym sukcesem.

Na eBay.pl sklepy można zakładać bezpłatnie. Sprzedający po otworzeniu Sklepu, otrzymuje osobny adres WWW (stores.ebay.pl/nazwasklepu). Pozwala to na kierowanie kupujących bezpośrednio do danego Sklepu. Każdy Sklep oferuje także funkcję wyszukiwania przedmiotów, co ułatwia klientowi znajdowanie potrzebnych produktów.

Przedmioty w sklepie eBay mogą być wystawiane w formacie "Kup teraz" lub jako zwykła licytacja. Czas trwania aukcji może być przedłużony do 30 dni. Istnieje także możliwość ustawienia opcji "Ważne do odwołania", wówczas aukcja będzie automatycznie wystawiana aż do momentu sprzedania przedmiotu. Właściciele Sklepów eBay mogą dodatkowo konfigurować swój sklep, dodając logo firmy czy budując strukturę kategorii.

"Postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom zaawansowanych sprzedawców. Stąd wziął się pomysł, na udostępnienie im Sklepów eBay." - mówi Alina Prawdzik, Dyrektor Generalna eBay Polska. "Pomysł trafił na podatny grunt, gdyż w Polsce nikt wcześniej nie proponował tego rozwiązania. Pomagamy w promocji Sklepu, przez umieszczenie jego ikony i łącza na stronach wszystkich aukcji. Chcę podkreślić, że promujemy otwartą i uczciwą konkurencję na stronach serwisu. Dlatego Wyszukiwarka na stronie głównej pokazuje oferty zarówno ze Sklepów, jak i od indywidualnych sprzedawców."