AMILO Si 2636 - prałat podróżnik!

Jaki może być efekt fascynacji niemieckiej solidności z japońskim ascetyzmem? Samuraj w pikielhaubie, gałązka kwitnącej wiśni w kuflu monachijskiego piwa, ryż z golonką .?

Otóż nie , rzecz równie niesamowita, ale bardziej przydatna; z taśm fabryk Fujitsu Siemens zjechał w ubiegłym tygodniu pierwszy model nowego notebooka AMILO Si 2636. To, co od razu rzuca się w oczy to "kardynalskie" wykończenie sprzętu. Oszczędne połączenie purpurowych dodatków i głębokiej czerni jako żywo przypomina stroje galowe duchowieństwa.

Przyjazna waga AMILO Si 2636 - 2,3 kilograma oraz fizyczne rozmiary 328 x 247 x 37,4 mm nieprzekraczające wielkości sporej teczki czynią z tego cacka poręczne narzędzie pracy poza domem. AMILO Si 2636 to nie tylko wygląd ale także: dwurdzeniowy procesor z rodziny Intel Core 2 Duo, dwa gigabajty szybkiej pamięci RAM, układ graficzny Intel GMA X3100, matryca TFT o przekątnej zaledwie 13,3 cala, a rozdzielczości 1280 na 800 pikseli oraz dysk twardy o pojemności 250 GB. Wszystko to będzie bezużyteczne bez odpowiedniej baterii - w tym notebooku bateria pozwala na nawet pięć godzin pracy w terenie.

Intrygującym - niespotykanym nigdzie indziej rozwiązaniem - jest touchpad w kształcie kółka; zapewnia to lepsze wykorzystanie powierzchni, a co za tym idzie większą intuicyjność i ergonomię pracy.

Notebook Fujitsu Siemens daje nam szerokie możliwości komunikacji ze światem zewnętrznym, zarówno przewodowej (gigabitowa karta sieciowa), jak i bezprzewodowej (moduły IEEE 802.11 ab/b/g/n oraz BlueTooth 2.0). Z takim sprzętem dostęp do globalnej pajęczyny wszędzie mamy w zasięgu ręki.

Mało tego; po godzinach możemy na nim z powodzeniem pograć nawet w nowe tytuły oraz oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości. Za doskonałą jakość generowanego obrazu odpowiada technologia BrilliantView.

Ponadto AMILO Si 2636 został wyposażony w dodatkowe złącze HDMI (obsługa HDCP), które pozwala na podłączenie zewnętrznego monitora, projektora lub telewizora LCD. Oprócz standardowych złączy USB 2.0 i FireWire na krawędzi obudowy znajdziemy też port eSATA, które pozwala na podłączenie dysków. Możliwości rozbudowy notebooka o nowe komponenty zapewnia gniazdo rozszerzeń ExpressCard. AMILO Si 2636 to również wbudowany czytnik kart pamięci flash, nagrywarka DVD i kamera internetowa.

Świadomi klienci docenią fakt, ze Fujitsu Siemens specializuje się w komputerach ekologicznych, więc także i ten produkt spełnia wszelkiego rodzaju normy ochrony środowiska, a jego podzespoły po wielu, wielu latach bezawaryjnego działania będą mogły zostać przetworzone.

Cena tego gadżetu to 4899 złotych. AMILO Si 2636 nabyć można w salonach Komputronik, Vobis, Media Markt na terenie całego kraju.