Bay: w Redmond knują przeciwko następcom DVD

Michael Bay, znany reżyser (m.in. "Transformers", "Bad Boys", "Pearl Harbor"), stwierdził, że Microsoft dąży do... zniszczenia obu formatów wideo HD. Bay odpowiadając na pytanie, dlaczego film "Transformers" ukazał się tylko na HD DVD, powiedział: "Nie rozumiecie polityki korporacji. Microsoft chce, by oba formaty zostały zniszczone. Wtedy oni mogliby spowodować, że wszyscy kupowaliby filmy w Sieci. To brudny sekret, o którym nikt nie chce mówić".

Niedawno producenci "Transformers", studia Paramount oraz DreamWorks, zrezygnowały z wydawania filmów na Blu-ray i podpisało umowę na wyłączność z HD DVD. Wówczas pojawiła się plotka, że za porzucenie Blu-ray zapłacono 150 milionów USD.

Bay kontynuuje: "To dlatego Microsoft płaci po 100 milionów dolarów studiom filmowym za porzucanie lepszego Blu-ray na rzecz HD DVD. Chcą, by ciągle trwała wojna między formatami, bo chcą w międzyczasie udoskonalić technologie pobierania filmów. Z czasem przekonacie się, że mam rację" .

Podobne zarzuty przeciwko Microsoftowi wygłaszał ponad miesiąc temu prezes 20th Century Fox, Mike Dunn. Jego studio popiera format Blu-ray, tymczasem Microsoft jest jednym z najważniejszych zwolenników HD DVD. Przedstawiciel Microsoftu odpowiedział wówczas, że zarzut jest zupełnie nietrafiony, gdyż Microsoft zatrudnia ponad 100 osób, które pracują nad HD DVD i chce, by format ten wygrał.

Mariusz Błoński