Creative: dźwiękowa nowość na PCI Express

Firma Creative wprowadziła do swojej oferty nową kartę dźwiękową - model o oznaczeniu Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio PCI Express. Urządzenie - jak można wywnioskować z jego oznaczenia - korzysta z interfejsu PCI Express.

Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio PCI Express przeznaczona jest dla użytkowników, których komputer wyposażony jest w złącze PCI Express. Oferuje najważniejsze technologie X-FI Xtreme Fidelity - X-Fi Crystalizer (przywraca szczegółowość i wyrazistość odtwarzanego dźwięku, utracone podczas kompresji MP3 i DivX) i X-Fi CMSS-3D (przekształca stereofonicznych dźwięk muzyki i filmów w dźwięk przestrzenny, nawet w zwykłych słuchawkach). Urządzenie jest w pełni kompatybilne z architekturą Universal Audio Architecture (UAA) systemu Vista. Co ciekawe, jego zakup uprawnia do bezpłatnego pobrania odtwarzacza Cyberlink PowerDVD z dekoderem DTS i Dolby Digital-EX.

"Udostępnienie technologii audio Xtreme Fidelity na szynie PCI Express umożliwi kolejnej generacji użytkowników Windows pokonanie ograniczeń układów audio wbudowanych w płyty główne " - powiedział Darragh O'Toole, europejski menedżer marki produktów audio w firmie Creative. "Pełna kompatybilność z UAA i zintegrowany cyfrowy układ wejścia-wyjścia czynią z tej karty doskonałe narzędzie rozbudowy każdego nowego komputera PC - a przede wszystkim tych pracujących z systemem Vista. "

Dane techniczne:

Odtwarzanie: Stereo/Surround: do 24-bit/96kHz

Nagrywanie: do 24-bit/96kHz

SPDIF: do 24-bit/96kHz

Złącza:

Wejście mikrofonowe/liniowe

Wyjście słuchawkowe/wyjście liniowe (przedni lewy/prawy)

Wyjście liniowe 2 (boczny lewy/prawy)

Wyjście liniowe 3 (centralny/niskotonowy)

Cyfrowe wyjście optyczne

Cyfrowe wejście optyczne

Panel przedni kompatybilny z Intel HD (2x5pin)

Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio PCI Express została wyceniona przez producenta na 269 PLN brutto. Więcej na jej temat można znaleźć pod tym adresem.

Krzysztof Lech