Greenpeace wzywa graczy na pomoc

Organizacja Greenpeace zwróciła się z apelem do graczy, by wywarli nacisk na Sony, Nintendo i Microsoft. Celem akcji ma być nakłonienie producentów konsoli do zwrócenie uwagi na ekologię.

Przedstawiciele Greenpeace poinformowali, że jak dotąd "producenci konsoli nie zredukowali liczby toksycznych składników występujących w ich urządzeniach - wszystkie trzy wymienione firmy pozostały daleko w tyle za producentami telefonów komórkowych czy komputerów". Apel organizacji to część większej kampanii, mającej na celu nakłonienie przemysłu IT do zwracania uwagi na ekologię.

W ramach "konsolowej" kampanii można obejrzeć kultowych bohaterów z konsoli Sony, Nintendo i Microsoftu, którym wyraźnie nie podobają się toksyczne odpady.

Zdaniem Greenpeace, producenci z własnej woli powinni stosować rygorystyczne normy - tak, jak zrobiła to na przykład fińska Nokia, która zdecydowała, że wyeliminuje ze swoich produktów ołów, kadm, rtęć, sześciowartościwy chrom, polibromowane difenyle oraz polibromowany eter fenylowy.

Mariusz Błoński