Transmode wchodzi na polski rynek

Szwedzka firma Transmode AB, produkująca rozwiązania teletransmisyjne dla operatorów, usługodawców i sieci korporacyjnych, chce wejść na polski rynek. Osobą odpowiedzialną za popularyzację produktów firmy w naszym kraju został Robert Bondarenko.

Spółka Transmode produkuje rozwiązania światłowodowe oparte na technologii CWDM i DWDM. Obecnie współpracuje z ok. 150. operatorami na świecie. Zarząd firmy powołał ostatnio kilku regionalnych dyrektorów handlowych, co ma doprowadzić do wzmocnienia jej obecności na światowych rynkach telekomunikacyjnych. W Polsce Transmode dostarcza swoje rozwiązania dla Exatela (przy współpracy z firmą FCA z Krakowa) oraz dla innych klientów z sektora energetyki i multimediów. Firma ma obecnie dwóch lokalnych partnerów (spółki FCA z Krakowa i Damovo z Warszawy).

Osobą odpowiedzialną za rozwój Transmode w Polsce został Robert Bondarenko, zatrudniony ostatnio na stanowisku dyrektora ds. infrastruktury ICT w RUCH S.A. Bondarenko ma 39 lat, ukończył Politechnikę Warszawską na wydziale Elektroniki oraz podyplomowe studium menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej.

Dariusz Niedzielewski