Uniwersalna zapora/brama VPN

Netgear zaprezentował zaporę zapewniającą bezpieczeństwo sieci oraz zdalny dostęp do Internetu. Urządzenie o nazwie NETGEAR ProSafe Dual WAN Gigabit SSL VPN Firewall (FVS336G) obsługuje do 25 tuneli IPsec i do 10 tuneli SSL VPN.

FVS336G zawiera czteroportowy przełącznik Ethernet 10/100/1000 Mb/s oraz dwa gigabitowe porty WAN, które obsługują podwójne połączenia szerokopasmowe z funkcją równoważenia obciążenia i przejmowania ruchu w przypadku awarii.

Tunele IPSec VPN umożliwiają płynne otwieranie bezpiecznych tuneli VPN pomiędzy różnymi lokalizacjami, np. oddziałami terenowymi firmy. ProSafe Dual WAN Gigabit SSL VPN Firewall wspiera szereg funkcji bezpieczeństwa z ochroną przed atakami DoS, pełną inspekcją pakietów (SPI), filtrowaniem słów kluczowych w URL, logowaniem, raportowaniem i ostrzeżeniami w czasie rzeczywistym.

ProSafe Dual WAN Gigabit SSL VPN Firewall (FVS336G) oferowany jest z bezterminową gwarancją sprzętową. Dostarczany jest z wygodnym w obsłudze ekranem konfiguracyjnym Netgear ProSafe Control Center i asystentem instalacji, skracającym czas przygotowania urządzenia do pracy.

Tunele VPN SSL zabezpieczane są przez przemysłowe algorytmy szyfrowania i funkcje takie jak automatyczne czyszczenie pamięci podręcznej po zakończeniu sesji.

Zapora jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows, UNIX, Macintosh i Linux, i można nią zarządzać poprzez protokół SNMP.

Rozwiązanie pojawi się na rynku w pierwszym kwartale 2008 r. Cena katalogowa zapory to 425 USD plus VAT.

Janusz Chustecki