Lider Al-Kaidy na czacie

Dzisiejszy ?Dziennik? poinformował o nietypowym czacie. Będzie w nim można zadać pytanie człowiekowi numer dwa Al-Kaidy - Ajmanowi Al-Zawahiriemu. Pytania będą przyjmowane od organizacji, mediów, a nawet od zwykłych internautów.

- Ajman Al-Zawahiri jest gotów odpowiedzieć na wszelkie pytania osób prywatnych, organizacji, a nawet mediów - można przeczytać w oświadczeniu na internetowej stronie Al-Kaidy. Organizacją transmitowanej "na żywo" konferencji zajmie się grupa As-Sahab, którą określa się jako "medialny dom terrorystów". Grupa ta zajmuje się nagrywaniem wystąpień i przeprowadzaniem wywiadów z przywódcami Al-Kaidy, które następnie publikowane są w arabkojęzycznych mediach.

"Konferencja w internecie, a zwłaszcza możliwość zadawania pytań, to wyjątkowo przebiegły zabieg ze strony Al-Kaidy. Dzięki temu zyska ona jeszcze większy wpływ na ludzi, zwłaszcza młodych" - mówi "Dziennikowi" http://www.dziennik.pl/swiat/article98512/Internetowy_czat_z_terrorysta.html Bill Durodie, ekspert od psychologii terroryzmu z brytyjskiej Akademii Obrony. "To przecież przez internet islamistyczne grupy terrorystyczne najczęściej rekrutują nowych ludzi" - wtóruje mu Christopher Langton z International Institute for Strategic Studies.