Spotkania w Śląskiej Kawiarni Naukowej będzie można oglądać na żywo on-line

Od 10 stycznia spotkania w Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach będzie można oglądać w internecie. Pierwsza transmitowana w intenecie dyskusja będzie dotyczyła zaginionych kultur i miast.

Gościem styczniowego spotkania w kawiarni będzie Elżbieta Dzikowska - historyk sztuki, sinolog i podróżnik. Dyskusję publiczności z gościem kawiarni będzie można obejrzeć na stronie www.KawiarniaNaukowa.pl. Realizacją transmisji spotkań zajmuje się firma Microsoft.

- To pierwsza kawiarnia naukowa w Polsce o takich możliwościach - twierdzi dr Tomasz Rożek, z wykształcenia fizyk i dziennikarz naukowy jej główny pomysłodawca i realizator - Jest to jedna z nielicznych inicjatyw naukowych, w której może uczestniczyć każdy kto ma dostęp do internetu. Spotkania finansowane są przez Urząd Miasta Katowice.

Kawiarnia rozpoczęła działalność w październiku 2007 r. Spotkania naukowe odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca w Rondzie Sztuki w Katowicach. Pierwsze spotkanie dotyczyło ewolucji biologicznej, o której opowiadał dr Marcin Ryszkiewicz z Muzeum Ziemi PAN.

Kawiarniane spotkania są zdaniem dr Rożka jednym z elementów działalności, której celem jest przybliżenie osiągnięć nauki społeczeństwu.