Cube Corporate Release wchodzi na rynek finansowy

Firma powstała niecały rok temu i specjalizuje się w rozwiązaniach dla operatorów telekomunikacyjnych, obecnie wprowadza rozwiązania dla instytucji finansowych firmy Trintech. Większość, 40-50% z 70 zatrudnionych w niej osób, to byli pracownicy Computerlandu (obecnie Sygnity), w tym jej prezes Adam Leda.

Do tej pory Cube CR zajmowała się rozwiązaniami telekomunikacyjnymi opartymi na systemach GIS, w tym rozwiązaniach związanych z geomarketingiem. Nawiasem mówiąc w ofercie Sygnity znajduje się system GeoMarketing.CL. Około 90% przychodów Cube Corporate Release pochodzi z umów z Telekomunikacją Polską.

Niedawno jednak Cube CR podpisał umowę o współpracy z amerykańską spółką Trintech. Firma oferuje system ReconNET Reconciliation - przeznaczony dla firm o znacznej liczbie transakcji, które są porównywane i przypisywane danemu klientowi oraz AssureNET GL Accounting Compliance - powstałe na bazie doświadczeń z "kreatywną księgowością" w Enronie, które ma za zadanie kontrolować działania księgowe, w tym przepływy pieniężne. Cube Corporate Release chce zainteresować tymi systemami m.in. instytucje finansowe. Firma ma wyłączność na ich sprzedaż w Polsce. Pierwsze wdrożenie miało miejsce w Telekomunikacji Polskiej, finalizowane są umowy w bankach.

Cube CR zainteresowana jest wejściem na rynek rumuński i ukraiński. Firma już prowadzi rozmowy z partnerami. W pierwszej kolejności Cube Corporate Release chce zaoferować tam rozwiązania dla operatorów telekomunikacyjnych, przede wszystkim stacjonarnych. Spółka chce zaoferować im rozwiązania do inwentaryzacji infrastruktury i zarządzania operacjami.

Cube Corporate Release powstała w grudniu 2006 r. a jako spółka akcyjna działa od września 2007 r. w Warszawie, Gdańsku i Krakowie. Na koniec ubiegłego roku miała 13 mln zł przychodów i zysk netto na poziomie 1,6 mln zł. Głównym akcjonariuszem spółki jest Grupa Kapitałowa AKJ. Adam Leda postawił sobie ambitny plan, za dwa lata spółka ma mieć przychody na poziomie 100 mln zł, głównie z usług i zatrudniać 150 osób.

Adam Jadczak