PayPal w kilkuset polskich e-sklepach

Ecard, firma która obsługuje transakcje online w wielu znanych sklepach online, podpisała umowę o współpracę z PayPal, jednym z największych na świecie operatorów internetowych transakcji płatniczych. Dzięki umowie, w II kwartale br. pierwsi klienci sklepów internetowych obsługiwanych przez eCard będą mogli korzystać z transakcji PayPal.

Docelowo płatności PayPal będą dostępne w prawie w 600 sklepach współpracujących z eCard, to m.in. Merlinl.pl i Travelplanet.pl. Jak informuje polska spółka, uruchomienie płatności PayPal nie będzie oznaczało żadnych dodatkowych kosztów firm współpracujących z eCard i klientów e-sklepów.

PayPal to jeden z największych na świecie systemów do elektronicznych płatności. W Polsce jest dostępny od końca 2006 r, lecz jak do tej pory ta forma płatności nie jest dostępna w wielu sklepach online. Polacy korzystają z PayPal głównie przy płatnościach zagranicznych.

Aby korzystać z usługi, należy założyć konto w serwisie PayPal, można je zasilić za pomocą karty kredytowej. Przelewy pomiędzy kontami PayPal odbywają się błyskawicznie. PayPal należy do firmy eBay Inc.

ecard.pl

www.paypal.pl

Piotr Zalewski