Nowe funkcje zegarków

Czy w jednym urządzeniu można połączyć funkcje aparatu fotograficznego, zegarka i łącza internetowego? Okazało się, że w XXI wieku wszystko jest możliwe

Neutrano wypuścił na rynek wielofunkcyjny zegarek . Od dzisiaj urządzenie noszone na nadgarstku będzie służyło nie tylko do sprawdzania godziny, ale i do wielu innych interesujących czynności. Neutrano Photowatch to gadżet, który pozwala na robienie zdjęć, przechowywanie ich (nawet 100 sztuk), przesyłanie na inne nośniki, łączenie się z internetem i oczywiście, sprawdzanie godziny. Photowatch posiada specjalne oprogramowanie, które automatycznie dostosuje każde zdjęcie do wymaganego formatu. Prezentowana nowość działa na baterie, które można doładowywać przy użyciu kabla USB. Cena tego wszechstronnego maleństwa nie jest zbyt wysoka i waha się od 50 do 60 dolarów.

Jednak nie każdego usatysfakcjonuje oglądanie zdjęć na powierzchni 1,4'', ale jeśli znajdą się takie osoby, to na pewno zachwycą się małym cudem.

Głównym celem producentów zegarków jest zaciekawienie a nierzadko także zaskoczenie nabywców niebanalnym rozwiązaniem. Wystarczy spojrzeć na poniższe przykłady.

Zegarek 1000100101 zwala z nóg swą oryginalnością. Z jednej strony delikatny, ładny, z drugiej - ciekawy i przyciągający wzrok. Godzinę odczytujemy na nim dzięki kolorowym diodom. W skrócie - czerwone to godziny (pierwsza żółta przed czerwonymi to dziesiątki godzin), żółte i zielone to minuty (zielone dziesiątki, żółte jednostki) - data pokazywana jest wg podobnej zasady.

Inne rozwiązanie przyjęli producenci zegarka cofającego czas . Wygląda on jak zwykły zegar ścienny, jednak taki nie jest. Cyfry na jego tarczy są przestawione jakby były lustrzanym odbiciem. Sprawdzanie, która jest godzina wydaje się być bardzo pasjonującym zajęciem. Nigdy nie wiadomo, czy odczytaliśmy ją poprawnie :-)