Odczytaj swoje karty SIM

Firma Dekart oferuje niewielki czytnik kart SIM, który można podłączyć do komputera poprzez złącze USB. Za pomocą Dekart SIM Card Reader odczytasz z karty SIM kontakty i SMSy, a także zapiszesz nowe dane.

Urządzenie obsługuje karty SIM w standarch GSM, Nextel, UMTS oraz CDMA niezależnie od tego, z jakiej sieci telefonii komórkowej korzystasz. Potrafi także odczytywać dane z kart typu Smart, wykorzystywanych przez różnego rodzaju oprogramowanie do uwierzytelniania użytkowników.

Do czytnika producent dołącza aplikację Dekart SIM Manager 1.09, która umożliwia wygodne odczytywanie i zapisywanie danych na kartach SIM: kontaktów, wiadomości SMS czy ostatnio wybieranych numerów. To dobry sposób, żeby zrobić w komputerze kopię zapasową informacji umieszczonych na karcie SIM lub przenieść je na drugą kartę. Pozwala również na wygodne dodawanie nowych kontaktów. Zapisane na karcie kontakty można wyeksportować do pliku tekstowego CSV, który da się łatwo zaimportować do klienta pocztowego czy aplikacji typu PIM (Personal Information Manager) albo połączyć z kontaktami z PDA. SIM Manager obsługuje standard kodowania znaków Unicode, więc poprawnie wyświetla znaki narodowe w różnych językach. Jeśli karta jest chroniona kodem PIN, musisz go podać, żeby program uzyskał do niej dostęp. Następnie, za pomocą aplikacji, możesz zmienić ten kod lub wyłączyć jego sprawdzanie.

Urządzenie kosztuje 33 dolary. Więcej informacji na stronie producenta: www.dekart.com.

Rafał Janus