Graficzna nowość MSI z DisplayPort

NX8800GT-PTD1GE to oznaczenie najnowszej karty graficznej firmy MSI. Nowość dołączy do nielicznego grona urządzeń wyposażonych w najnowszy cyfrowy interfejs - DisplayPort.

NX8800GT-PTD1GE zbudowana została w oparciu o procesor graficzny Nvidii - GeForce 8800GT. W przeciwieństwie do rozwiązania referencyjnego wyposażona została nie w 512 MB lecz w 1024 MB pamięci. Firma MSI prezentując nowe urządzenie dołączyła do grona nielicznych producentów oferujących karty wyposażone w najnowszy interfejs cyfrowy DisplayPort (użytkownik otrzymał również do dyspozycji wyjście DVI oraz HDTV).

Co istotne, sprzęt zajmuje jeden slot. Dysponuje akywnym systemem chłodzenia korzystającym z miedzianych ciepłowodów (X-type) oraz aluminiowego radiatora (powietrze wydmuchiwane jest z dwóch stron karty). Producent podkreśla jego dużą wydajność (porównywalną do tej, jaką może się pochwalić wentylator dwuslotowy Zalman VF1000 stosowany w kartach z serii Zilent) umożliwiającą utrzymanie temperatury nie przekraczającej 60 stopni Celsjusza.

Nowość powinna trafić na półki sklepowe w przyszłym miesiącu. Niestety jej cena nie została podana.

Więcej informacji.

Krzysztof Lech