Webroot uruchamia usługę ochrony poczty elektronicznej

Firma udostępniła swoją pierwszą ofertę ochrony poczty elektronicznej w formule SaaS (Software-as-a-Service), adresowaną do małych i średnich przedsiębiorstw.

Usługa o nazwie E-Mail Security SaaS nie wymaga specjalnego osprzętu czy oprogramowania po stronie użytkownika i może chronić przed wirusami, spamem i innymi programami złośliwymi, które mogą zagrażać małym i średnim przedsiębiorstwom za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Cały proces filtrowania poczty wykonywany jest przed dostarczeniem poczty do użytkownika, co można porównać ze sposobem działania produktów wykorzystujących koncepcję bramy ochronnej. Usługa oferuje także archiwizację danych dla celów zapewnienia zgodności z obowiązującymi przepisami, jak również filtrowanie zawartości, szyfrowanie wiadomości, zarządzanie pocztą, filtrowanie grafiki w wiadomościach pocztowych i odtwarzanie po awarii systemu użytkownika.

Podstawowa technologia zastosowana w usłudze pozyskana została po połączeniu z firmą Email Systems w listopadzie ub.r. Została ona zintegrowana z rozwiązaniami antyspyware i antywirusowymi Webroot. Z Email Systems pochodzi pięć różnych silników do wykrywania kodów złośliwych i dwa różne silniki antyspamowe.

Usługa kosztuje od 0,4 do 8 USD za użytkownika miesięcznie.

Józef Muszyński