Notebooki Della kopią prądem?

W Sieci pojawiły się informacje na temat notebooków Della, które przy dotknięciu potrafią delikatnie porazić prądem. Chodzi tu o modele z serii XPS, których obudowa została wykonana m.in. z aluminium.

Firma Dell zmagała się z dużymi problemami związanymi z wybuchającymi bateriami montowanymi w ich notebookach (ich producentem był koncern Sony). Okazuje się jednak, że "prądowe" przygody nie chcą jej opuścić. Jeden z użytkowników Dell Community Forum umieścił bowiem następujący wpis:

"Kiedy podłączam zasilanie i dotykam mój komputer czuję mrowienie, które mogą również poczuć osoby mnie dotykające. Gdy notebook pracuje na bateriach, nic takiego nie ma miejsca ". Okazało się, że podobne przygody spotkały również innych użytkowników notebooków Della - właścicieli modeli z serii XPS (XPS M1330 i XPS M1530), których obudowa została wykonana w części z aluminium. Zlokalizowano również przyczynę problemów - zasilanie pozbawione uziemienia.

Na stronie Della ukazał artykuł, w którym możemy przeczytać, że podczas podłączania urządzeń pozbawionych uziemienia mogą wystąpić podobne problemy. Na szczęście - jak czytamy dalej - nie są one niebezpieczne dla użytkownika.

Krzysztof Lech