PfR optymalizuje ruch w sieciach WAN

Fluke Networks poszerzyła ofertę o rozwiązanie do optymalizowania routingu w sieciach WAN, działające w oparciu o technologię PfR (Performance Routing) opracowaną przez Cisco.

PfR Manager to pierwszy produkt firmy Fluke Networks przeznaczony do aktywnego zarządzania zasobami sieciowymi. Pozwala on firmom zwiększać wydajność oraz dostępność połączeń WAN. Rozwiązanie optymalizuje ścieżki połączeń WAN, dopasowując ich parametry do potrzeb konkretnych aplikacji. Pozwala też optymalizować automatycznie routing w obrębie wielu ścieżek sieciowych, wprowadzając do nich stosowne zmiany za pomocą ulepszonej konfiguracji i administracji.

Oprogramowanie można instalować na dowolnym serwerze użytkownika, który pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows. Produkt zawiera graficzny interfejs użytkownika, który pozwala w łatwy sposób zarządzać całym środowiskiem sieciowym.

PfR Manager jest częścią platformy Enterprise Performance Managemen oferowanej przez Fluke Networks, udostępniającej wgląd w sieć całego przedsiębiorstwa i jego szczegółową analizę. Produkt ma w swojej ofercie firma Passus.

Janusz Chustecki