Gra od NASA

Już niedługo każdy z nas będzie mógł się wcielić w kosmonautę dzięki nowej grze MMO autorstwa NASA. Czyżby to Internet, a nie kosmos był ostatnią granicą?

Powszechnie wiadomo, czym zajmuje się Amerykańska Agencja Kosmiczna. Ktoś w jej szeregach uznał jednak, że badania kosmosu, umieszczanie na orbicie satelitów i wysyłanie sond to zbyt mało i przygotował projekt rozszerzenia działalności. Od teraz NASA zajmować się będzie też wydawaniem gier komputerowych!

Nie posiadający jeszcze oficjalnej nazwy projekt być klasyczną grą MMO, w której zadania graczy polegałyby na wcieleniu się w pracowników Agencji. Wyzwań dostarczy realizowanie ich codziennych zadań, zbliżonych do tych, którymi zajmują się prawdziwi naukowcy i kosmonauci. Celem projektu nie jest jednak jedynie rozrywka. Jego zakamuflowaną rolą ma być zapoznanie młodzieży z nowoczesną technologią stosowaną podczas podboju kosmosu. Gra adresowana jest także w stronę absolwentów wyższych uczelni, których ma zachęcić do wstępowania w szeregi Agencji.

NASA nie jest jednak pierwszą, amerykańską instytucją, która sięgnęła po takie rozwiązanie. Kilka lat temu sławę zdobyła gra America's Army przygotowana na zlecenie armii Stanów Zjednoczonych. Jej celem było zachęcenie do ochotniczej rekrutacji.

Źródło: news.bbc.co.uk