Windows 7 - po raz pierwszy na torrentach

Ledwie Internet obiegła informacja, że w 2009 roku zostanie wprowadzony do sprzedaży następca Visty, czyli Windows 7, a już na popularnych witrynach gromadzących dane o krążących w sieci BitTorrent plikach pojawiły się odsyłacze do obrazów ISO z najnowszą wersją systemu - Windows 7 Milestone 1.

W sieciach P2P najnowsze wersje Windows zawsze cieszyły się olbrzymią popularnością. Dotyczyło to zarówno wydań przedpremierowych (alfa, beta), jak i produktów, które zostały już oficjalnie wprowadzone do sprzedaży. Te pierwsze bardzo często zresztą były sprzedawane przez piratów jako wydania "na 100 procent ostateczne".

Hitem ostatnich kilku dni okazał się Windows 7 Milestone 1 (M1).

Wielu internautów chciało się przekonać, czy Microsoft rzeczywiście skopiował rozwiązania z Mac OS X (rysunek powyżej) albo czy zdecydował się na dramatyczne okrojenie nowej wersji systemu Windows (patrz: "Następny Windows - wymagania mniejsze niż XP?").

Niestety, miłośnicy torrentów musieli obejść się smakiem. Plik ISO będący rzekomo obrazem płyty DVD z Windows 7 M1 okazał się... pusty.

Łukasz Bigo