Bogatsze Fru.pl

Fundusz inwestycyjny Tar Heel Capital kupił udziały serwisie Fru.pl sprzedającym bilety lotnicze online.

Za 35 proc. udziałów w spółce fundusz wyłożył 3,8 mln zł (1,1 mln euro). To jedna z największych transakcji dokonanych przez inwestora finansowego na polskim rynku handlu elektronicznego.

Pozyskane pieniądze serwis zamierza przeznaczyć na działalność za granicą. Założyciele Fru.pl - Michał Wrodarczyk i Jarosław Adamski - w kwietniu zeszłego roku uruchomili identyczne przedsięwzięcie w Rumunii (pod nazwą Vola.ro). Teraz chcą sprzedawać bilety przez internet także w Rosji i na Ukrainie. Ponadto Fru.pl ma wkrótce poszerzyć swoją ofertę o rezerwacje hoteli.

Tar Heel Capital jest niewielkim funduszem inwestycyjnym prowadzonym przez Grzegorza Bielowickiego wraz z grupą inwestorów prywatnych, głównie z USA. Zwykle inwestuje w spółki o rocznych przychodach w wysokości co najmniej 15 mln zł. Inwestycje stara się zamykać w ciągu 3-7 lat. Poza Fru.pl w portfelu Tar Heel Capital są takie firmy jak: Apreo Logistics (firma spedycyjna), Euromag (odlewnia magnezu) oraz Radpol (producent materiałów termokurczliwych).