HP stawia na recykling

Firma HP zwiększyła nacisk na efektywne wykorzystanie zużytych atramentowych kartridży. Przedstawiła właśnie nowy proces, który wykorzystuje uzyskany w procesie recyklingu materiał do produkcji oryginalnych wkładów atramentowych.

Firma poinformowała o uruchomieniu nowego programu recyklingu o nazwie "Closed loop". Dzięki niemu odzyskany z zużytych kartridży atramentowych plastik w połączeniu z powstałą w procesie recyklingu plastikowych butelek żywicą (oraz zestawem dodatkowych substancji) służy do produkcji nowych oryginalnych wkładów atramentowych.

"Poprzez opracowanie technologii wykorzystującej uzyskany w recyklingu plastik do produkcji atramentowych kartridży mamy okazję do zredukowania wpływu produktów HP na środowisko " - tłumaczy Michael Hoffmann, wiceprezes i dyrektor działu druku i przetwarzania obrazu (Imaging and Printing Group). "Znaczne inwestycje w budowanie infrastruktury recyklingu pozwalają na osiągnięcie tego celu a jest to dopiero początek tego co mamy nadzieję dokonać " - dodaje Michael Hoffmann.

Informację prasową HP można znaleźć pod stronie producenta.

Krzysztof Lech