Nowe blade'y od Della

Dell zaprezentował nową rodzinę serwerów kasetowych PowerEdge M-Series.

Obudowa kasetowa PowerEdge M1000e o wysokosci 10U może zmiescić do 16 serwerów blade PowerEdge M600 i M605m, wyposażonych w maks. dwa czterordzeniowe procesory Intel Xeon (M600) lub AMD Opteron (M605m).

Obudowa PowerEdge M1000e ma wiele funkcji podłączania, w tym m.in.:

- przełącznik ethernet Dell PowerConnect M6220 z czterema gigabitowymi portami i dodatkowymi, wymienialnymi portami lub portem 10Gb,

- możliwosć instalacji tradycyjnego przełącznika FC4 firmy Brocade lub przełącznika z agregacją portów,

- karty HBA FC4 od firmy QLogic oraz Emulex, jak również karty Infiniband mezzanine firmy Mellanox, - opcjonalne moduły pass through Fibre Channel i Ethernet dla klientów już posiadających infrastrukturę typu switch, w tym także pierwszy ethernetowy moduł Pass Through, pracujący z prędkością 10/100/1000 Mb na sekundę.

Wraz z nowymi serwerami dostępny jest pakiet zarządzający OpenManage, który pozwala na równoczesne zarządzanie wszystkimi urządzeniami i portami, umożliwia dynamiczne zarządzanie energią (określanie niskich i/lub wysokich progów pobieranej mocy) oraz raportowanie w czasie rzeczywistym parametrów zużycia energii przez pojedyncze serwery i w obrębie zbioru. OpenManage umożliwia też nadanie priorytetów niektórym jednostkom potrzebującym więcej mocy, aby zapewnić odpowiednią kontrolę dostępnych zasobów.

Krzysztof Jakubik