Bezprzewodowy koncentrator USB

Firma Belkin zaprezentowała bezprzewodowy koncentrator USB, pozwalający podłączyć bez użycia przewodów urządzenia oddalone od komputera o 10 metrów.

Zestaw składa się z bezprzewodowego koncentratora USB, bezprzewodowego adaptera USB, zasilacza oraz stacji dokującej bezprzewodowego adaptera USB. Koncentrator zawiera 4 porty i zapewnia dostęp do urządzeń peryferyjnych zaopatrzonych w gniazdo USB bez konieczności używania kabli. Obsługa prędkości transmisji do 480 Mb/s.

Aby podłączyć drukarkę czy zewnętrzny dysk twardy, wystarczy wpiąć je do bezprzewodowego koncentratora. Następnie dołączony do zestawu adapter USB należy podłączyć do komputera. Następnie można przenosić notebook nawet na odległość 10 metrów bez utraty dostępu do podłączonych do niego urządzeń.

Bezprzewodowy koncentrator USB firmy Belkin ma certyfikat CE i jest zgodny z roboczym standardem ETSI oraz wymaganiami Komisji Europejskiej. Produkt działający w technologii bezprzewodowej transmisji USB, klasa 1, zaaprobowanej przez Komisję Europejską.

Bezprzewodowy koncentrator USB firmy Belkin będzie dostępny w Polsce od kwietnia 2008 r. w cenie detalicznej 599 zł.

Janusz Chustecki