NEC ułatwia migrację z Visty do XP

Firma NEC Computer udostępniła narzędzie, które ułatwia użytkownikom szybkie zastąpienie Windows Vista Business (preinstalowanego w nowych komputerach) systemem Windows XP Professional.

Program NEC Flexload znajduje się na dwóch płytach DVD (pozwalają one na wykonanie kopii zapasowej Visty i zainstalowanie XP) i jest dołączany do komputerów przenośnych z serii Versa i PowerMate, sprzedawanych przez NEC-a m.in. w Europie. Przedstawiciele firmy tłumaczą, że oferta ta jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, które na razie chcą korzystać z Windows XP, ale w przyszłości zamierzają przesiąść się na Vistę.

"Maszyna sprzedawana jest z licencją na Vistę, ale może pracować pod kontrolą XP - wystarczy skorzystać z Flexload. Oczywiście, później można ponownie zainstalować Vistę - dzięki naszemu oprogramowaniu ten proces zajmie dosłownie kilkanaście minut" - mówią przedstawiciele NEC Europe.

Warto wspomnieć, że NEC będzie oferował komputery z preinstalonym Windows XP jeszcze tylko przez kilka miesięcy (zostaną one wycofane z oferty w trzecim kwartale 2008 r.) - jednak osoby, które kupią notebooka z Flexload będą mogły zainstalować XP także po tym terminie.

Daniel Cieślak