Nintendo złamane

Hackerzy udowodnili, że nie ma zabezpieczeń nie do złamania. Nawet unikalne rozwiązania Nintendo nie zdołały ich zatrzymać

Unikalny system zabezpieczeń płyt przed nagrywaniem stosowany przez konsolowego giganta firmę Nintendo dla płyt dvd dual layer został złamany. Do niedawna jeszcze wydawało się, że gry wydawane na nowych konsolach pozostają bezpieczne przed piratami. Nie dość bowiem, że przegrywanie płyt z tych platform było bardzo utrudnione, bowiem wymagały one ściśle określonych nagrywarek, to jeszcze dodatkowo crackerom uprzykrzało życie zabezpieczenia i egzotyczny nośnik. Jednak i tym razem okazało się, że ich pokonanie jest tylko kwestią czasu.

Czynu tego zdołał dokonać japończyk ukrywający się pod pseudonimem Nekokabu. Stworzył on program, za pomocą którego przekopiował grę Super Smash Bros , rozpowszechnianą właśnie na nośniku dual layer. Co więcej, by udokumentować swoje "osiągnięcie" nagrał firm obrazujący cały proces, który umieścił w sieci. Aplikacja umożliwiająca nielegalne powielanie tak zabezpieczonych gier jest już dostępna w internecie. Producenci znów nie mogą już spać spokojnie.