Bramka VoIP/GSM z obsługą H.323/SIP

Tajwańska firma Planet oferuje bramkę VoIP z obsługą kanału GSM, która pracuje zarówno w standardzie SIP jak i H.323. Urządzenie VIP-281GS integruje pakietowe sieci komunikacji głosowej z sieciami GSM i jest wyposażone w interfejsy FXS oraz PSTN.

Bramka zawiera następujące porty: WAN (1 x 10/100Mbps RJ-45), FXS (1 x RJ-11), PSTN (1 x RJ-11) i interfejs GSM (1 x SIM). Urządzenie umożliwia połączenie sieci pakietowej z tradycyjnym systemem PBX, a wbudowany klient PPPoE/DHCP/DDNS oraz możliwość realizowania do 2 równoczesnych połączeń pozwalają na nawiązanie komunikacji głosowej z dowolnego miejsca na świecie.

PLANET VIP-281GS posiada interfejs zarządzania, który pozwala budować oraz kontrolować sieci VoIP/GSM. Opcje do zdalnego zarządzania pozwalają administratorowi monitorować status sieci i urządzenia oraz przeprowadzać procedury konfiguracyjne i serwisowe poprzez przeglądarkę internetową lub z wykorzystaniem sesji Telnet.

Dla użytkowników łączy DSL urządzenie ma wbudowanego klienta PPPoE, umożliwiającego nawiązanie połączenia DSL z dostawcą usług. DDNS jest usługą mapującą nazwy domen internetowych do adresów IP. Umożliwia to dostęp użytkownikom internetowym do serwerów wirtualnych za pomocą nazw domenowych (zamiast adresów IP).

Wspierane funkcje GSM, to: serwer SMS do odbierania i wysyłania wiadomości SMS, kompatybilność z sieciami GSM na całym świecie (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz) oraz obsługa zabezpieczenia kodem PIN GSM.

Janusz Chustecki