Zostań szpiegiem

Rozpoczynamy zabawę w tajniaków - oczywiście z najwyższej jakości ekwipunkiem zaprojektowanym i wyprodukowanym przez Chińczyków

W sieci znajdziemy dużo elektronicznych zabawek i gadżetów "made in China" - do podglądania i podsłuchiwania. Prezentujemy te najciekawsze:

Kompletny zestaw składa się z kamerki i urządzenia rejestrującego, którym jest z reguły mp4 player. Kamerka w każdym zestawie zamaskowana jest inaczej. Odnajdziemy ją w różnych częściach garderoby w okularach, krawacie, czapeczce z daszkiem, czy nawet upodabniającą się do guzika.

 

Dostępny jest również zestaw w którym zastosowano łączność bezprzewodową. Kamerę umieszczono w zegarku przypominającym koło samochodowe. Wystarczy go gdzieś powiesić lub postawić i już możemy zacząć inwigilację.

 

Bardzo praktyczne wydają się być również rozwiązania zamaskowania kamerek w pustych opakowaniach po rzeczach, które często nosimy przy sobie, jak papierosy, gumy do żucia. Gadżet dla palaczy składa się z bezprzewodowej kamerki, która dopasowana jest rozmiarem do standardowego kartonika po papierosach i z odbiornika mp4. Możemy nagrywać obraz na odległość, zostawiając odbiornik w innym pomieszczeniu lub po prostu nosząc go w kieszeni.

 

Jeżeli nie chcemy za wiele nosić przy sobie to na pewno przyda nam się mini kamerka z wbudowanym mikrofonem, która rozmiarami przypomina opakowanie po gumach do żucia i doskonale się w nim go mieści. To małe cudeńko pozwoli nam na nagranie filmu z dźwiękiem, o długości nawet do dwóch godzin.

 

Praca tajniaka to nie tylko podglądanie, ale również podsłuchiwanie i nagrywanie rozmów. Do tego zadania również znajdziemy przydatne urządzenia. Od prostych takie jak długopisy z wbudowanym odtwarzaczem mp3 i cyfrowym dyktafonem...

 

...do bardziej skomplikowanych jak bioniczne ucho, czy urządzenie do nagrywania rozmów telefonicznych.

Pierwszy gadżet jest prostym mikrofonem kierunkowym z możliwością nagrywania, łapiącym dźwięk z odległości nawet do 30 metrów. Posiada możliwość regulacji częstotliwości wychwytywanych fal dźwiękowych, a przez wbudowaną lunetkę możemy oglądać podsłuchiwany obiekt.

 

Drugie urządzenie to nic innego jak cyfrowy dyktafon. z tą różnicą, że w komplecie dostaje się specjalną przejściówkę służącą do podłączenia go do linii telefonicznej. W tak prosty sposób zyskujemy profesjonalne urządzenie do podsłuchiwania i nagrywania rozmów telefonicznych.

 

W ekwipunku "prawdziwego" szpiega nie może zabraknąć urządzenia pozwalającego nam samym uchronić się od bycia podglądanym i podsłuchiwanym. Do tego służy Anti-Spy Camera Detector. Dzięki temu urządzeniu wykryjemy fale radiowe o częstotliwości 2,4GHz w odległości dochodzącej do 6 metrów. Co może oznaczać, że w pobliżu znajdują się bezprzewodowe mikrofony lub kamery.

Tak wyposażeni możemy z powodzeniem założyć agencję detektywistyczną i zbierać dowody np. na niewiernych małżonków.