Phaser 8860 - kolorowa nowość firmy Xerox

Na polski rynek trafia nowa kolorowa drukarka firmy Xerox - Phaser 8860. Urządzenie korzysta z technologii stałego atramentu (solid ink).

Nowa drukarka została zaprojektowana z myślą o działach marketingu, agencjach reklamowych, agencjach nieruchomości i firmach budowlanych, w których pracuje się na co dzień z kolorowymi dokumentami takimi jak oferty, raporty, e-maile i ulotki promocyjne. Urządzenie korzysta z 750-megahercowego procesora i oferuje możliwość wydruku z prędkością do 30 stron A4 na minutę - zarówno w kolorze jak i czerni. Producent przystosował drukarkę do pracy w trybie od 1000 do 10000 stron A4 miesięcznie. Oferuje ona funkcję N-up (umożliwia druk kilku stron na jednym arkuszu papieru), obsługuje język druku Adobe PostScript3 i pozwala na symulację koloru zatwierdzoną przez PANTONE.

"Ponad pięć lat trwały badania naukowców Xerox nad stałym atramentem nowej generacji. W efekcie zwiększono całkowitą liczbę stron, jaką można uzyskać z jednej kostki atramentu, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie kosztów druku pojedynczej kolorowej strony " - mówi Arkadiusz Zieliński, Product Manager w Xerox Polska.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 7699 PLN brutto.

Krzysztof Lech