Kursy Ubuntu w Afryce

Korporacja Obsidian ogłosiła, iż od marca tego roku rozpoczną się kursy szkolące administratorów systemów Ubuntu na terenie Południowej Afryki. Cała akcja odbywa się przy współpracy z firmą Canonical.

Obsidian to korporacja znana doskonale w kręgach open source z wielu akcji promujących wolne oprogramowanie i alternatywne rozwiązania. Akcja szkolenia specjalistów Ubuntu nosi nazwę "Ubuntu Certified Professional". Wykłady będą obejmować wszystkie aspekty systemu Ubuntu, włączając w to zarządzanie złożonymi sieciami i dogłębne poznanie struktury całej platformy. W trakcie trwania kursu przewidziane są egzaminy tworzone przy współpracy z firmą Canonical i przez nią sygnowane. Wraz z zakończeniem szkolenia uzyskiwany jest certyfikat, który powinien być respektowany we wszystkich organizacjach korzystających z wolnego oprogramowania.

Cała akcja związana jest z bardzo dużym zapotrzebowaniem na wyszkolonych administratorów systemów Linux na terenach państw Afryki Południowej, gdzie ruch open source dotarł już kilka lat temu i odgrywa ważną rolę w administracji publicznej i małych firmach.

Grzegorz Kurzejamski