Marcin Pery - z Gemiusa do Polsatu

Marcin Pery, dotychczas wiceprezes Gemius S.A., przeszedł do nowopowstającej struktury zajmującej się internetem w telewizji Polsat, poinformowała spółka Polsat w komunikacie.

Marcin Pery ma się zająć w Polsacie tworzeniem nowych projektów internetowych, pierwszym z nich będzie realizacja projektu transmisji na żywo online meczów Euro 2008.

-Jesteśmy dumni, że udało nam się przekonać do współpracy tak wybitnego specjalistę. Cieszymy się, że Marcin Pery zdecydował się poprowadzić nasz nowy projekt internetowy, widząc w tym szansę swojego rozwoju. Jego osoba jest dla nas gwarancją powodzenia naszych planów, związanych z inwestycjami w nowe technologie - mówi Zygmunt Solorz-Żak, przewodniczący rady nadzorczej Telewizji Polsat.

Marcin Pery ukończył Wydział Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej. Od 2002 do 2008 roku jego działalność zawodowa związana była z firmą Gemius SA, w której pełnił funkcję wiceprezesa zarządu oraz dyrektora ds. strategii i rozwoju. Jest wykładowcą w Wojskowej Akademii Technicznej.

Marcin Pery jest jednym z prelegentów konferencji MediaStandard, która odbędzie się już 5 i 6 marca w Warszawie.

Piotr Zalewski