Acer wprowadzi Blu-ray pod strzechy?

Koncern Acer zamierza wkrótce wprowadzić do swojej oferty komputery przenośne wyposażone w czytniki i nagrywarki płyt Blu-ray - donosi serwis DigiTimes.com. Bezpośrednim powodem podjęcia takiej decyzji było niedawne rozstrzygnięcie "wojny formatów".

Do tej pory Acer zwlekał z zaprezentowaniem komputerów przenośnych obsługujących jeden z dwóch konkurujących standardów HD - firma najwyraźniej obawiała się postawienia na jeden format. Teraz sytuacja się zmieniła i Scott Lin - prezes Acera - oficjalnie zapowiedział, że w drugim kwartale 2008 r. w ofercie firmy pojawią się pierwsze notebooki z napędami Blu-ray.

Zdaniem Lina, takie produkty będą cieszyły się sporym zainteresowaniem klientów, ponieważ notebook z czytnikiem lub nagrywarką Blu-ray oraz panelem HD jest produktem, który pozwala klientom od razu cieszyć się wszystkimi zaletami wideo w wysokiej rozdzielczości (w przeciwieństwie do stacjonarnego odtwarzacza tego formatu, do którego trzeba jeszcze dokupić odpowiedni telewizor). Scott Lin spodziewa się, że to właśnie takie urządzenia będą cieszyły się w najbliższym czasie największym zainteresowaniem klientów chcących zainwestować w sprzęt obsługujący Blu-ray.

Szczegółowych informacji na temat zapowiedzianych właśnie urządzeń na razie nie podano - Acer poinformował jedynie, że będą one wyposażone w czytniki obsługujące Blu-ray oraz ekrany HD o przekątnej 16" i 18,4".

Daniel Cieślak