Deweloperzy Apache odwiedzają Microsoft - chcą poznać Windows 2008

Deweloperzy z Apache Software Foundation postanowili odwiedzić laboratoria Microsoftu. Mają zamiar zapoznać się z konstrukcją Windows Servera 2008.

Apache i IIS to dwa najpopularniejsze serwery WWW, które jednocześnie toczą ze sobą zajadłą walkę o udziały w rynku. Zgodnie z wynikami badań prowadzonymi przez firmę Netcraft, w styczniu 2008 roku ten pierwszy wykorzystywany był w 51 procentach domen w Sieci, ten drugi - w 36 procentach. Trzeci w kolejności jest serwer Google, który pojawił się w 5 procentach domen.

Wygląda jednak na to, że konkurowanie wcale nie musi oznaczać wrogości. Programiści Apache postanowili odwiedzić firmę Microsoft i zapoznać się z budową Windows Servera 2008. W spotkaniach z nimi wezmą udział m.in. deweloperzy pracujący nad IIS-em.

Jak pisze pracownik Microsoftu, chodzi przede wszystkim o wymianę informacji - w końcu niektórzy decydują się na uruchomienie Apache w Windows, choć mogliby skorzystać z wbudowanego serwera WWW.

Więcej o zapożyczeniach IIS7 z Apache - czytaj jutro na portalu PC World Komputer Online (odsyłacz nieaktywny do godz. 14:00 dn. 27.02.2008) albo już dziś w artykule "Windows 2008 - wielka premiera".

Łukasz Bigo