Gadżety dla Legomaniaków

Każdy z nas jako dziecko uwielbiał bawić się klockami Lego. Jednak u niektórych fascynacja klockami nie minęła wraz z końcem dzieciństwa. Właśnie dla nich Homade i SolidAlliance zaprojektowały nietypowe gadżety.

Całkiem niedawno (28 stycznia) klocki Lego obchodziły swoje 50 urodziny. Fenomen duńskiej zabawki polega na jaj genialnej prostocie i wszechstronności. Mając pudełko różnego typu klocków można zbudować dom, samochód, albo coś cokolwiek innego. Ograniczeniem jest tu nie tylko wyobraźnia budowniczego.

Klockowaty pendrive

Na Portalach aukcyjnych i w sklepach internetowych roi się od dziwnych pendrive'ów. Z kolei serwisy poświęcone technologiom co i rusz informują o pojawieniu się nowej pamięci USB. Stworzono już pendrive'y w kształcie hamburgera, piłki futbolowej, a nawet Wiimote'a - słynnego kontrolera konsoli Wii. Do kolekcji technologicznych dziwactw brakowało jeszcze tylko pamięci USB w kształcie klocka Lego. Japońska firma SolidAlliance zaprojektowała serię 1 gigabajtowych gadżetów, które można łączyć z oryginalnymi klockami Lego. Niewielkie (16x32x12mm) i lekkie (zaledwie 6 g) pamięci dostępne są aż w pięciu kolorach - takich samych jak "klasyczne" klocki Lego.

iPod i Lego

Jeśli masz iPoda oraz kochasz duńskie zabawki, to urządzenia Homade BB 5001 i BB 5002 z pewnością Cię zainteresują. BB 5001 to stacjonarne głośniki do "zwykłego" iPoda. Kosztują 40 USD i są pomalowane w holenderskie barwy. Natomiast BB 5002 są przenośnymi głośnikami. W odróżnieniu od stacjonarnego sprzętu Homade'a pasują zarówno na iPoda Touch, jak i iPoda Nano. Poza tym dostępne są w kolorach bardziej pasujących do odtwarzaczy Apple'a.

Grający klocek

Homade BB 5003 jest propozycją dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup iPoda. W tym gadżecie na szczególną uwagę zasługują klawisze. Mianowicie przyciski BB 5003 rozmieszczone są w ten sam sposób jak wypustki klocków Lego. Niestety ten odtwarzacz MP3 posiada wiele wad takich jak: brak wyświetlacza i wbudowanej pamięci flash. Homade obsługuje tylko karty microSD, a ich maksymalna pojemność wynosi tylko 2 GB. Na dzisiejsze standardy to trochę za mało. Na szczęście urządzenie posiada wbudowane akumulatorki, który ładuje się przez złącze USB. Cena grającego klocka to 46 USD + cena karty pamięci (nie jest dołączona w zestawie, a trzeba ją kupić aby móc z niego korzystać).