Instant Reality na CeBIT

Urządzenie to pozwala na oglądanie wielu projektów na raz i wizualizację w formacie 3D. Instant Reality jest narzedziem, które da architektom zupełnie nowe mozliwości.

Institut Graphishe Datenverbeitung z Fraunhofer zaprezentował na targach Cebit 2008 swoje nowe rozwiązanie dla architektów - Instant Reality.

Urządzenie to pozwala na pracę z wieloma projektami na raz. Plany wyświetlane są na dotykowym ekranie. Podobnie jak inne rozwiązania tego typu (np. Microsoft Surface, zaprwezentowany w zeszłym roku) urządzenie pozwala użytkownikowi przesuwać i powiększać projekty, wyświetlające się na ekranie. Wszystko to za pomocą funkcji multi-touch.

Nowością jest tu jednak możliwość oglądania projektów architektonicznych w formacie 3D. Kamerą można wykonywać dowolne ruchy na planie, który zaznaczymy. Spośród dostępnych na ekranie planów wybieramy jeden. Następnie jednym palcem zaznaczamy punkt, który ma być punktem widzenia kamery. Drugim palcem wykonujemy ruch podobny do rysowania koła cyrklem. W ten sposób kamera, na ekranie 3D zaczyna się obracać. Sposób działania przedstawiony jest na filmie.