Gdzie wyjadą internauci?

Internauci przygotowują się do wyjazdu na długi majowy weekend - wynika z danych opublikowanych przez serwis eholiday.pl. Największą popularnością cieszy się polskie morze

Badania przeprowadzone zostały w okresie od 18 stycznia do 18 lutego br. na podstawie ponad 1,2 mln zapytań wygenerowanych przez odwiedzających serwis eholiday.pl . Blisko 20 procent internautów poszukiwało miejsca wypoczynkowego nad morzem. Na drugim miejscu z wynikiem 16 procent znalazły się góry. Prawie 6 procent użytkowników wybrało tereny położone nad jeziorami.

- Tylko jeden region z wymienionej trójki nadaje się na wypoczynek zimowy - mówi Mariusz Wojciechowski z eholiday.pl. - Można więc wnioskować, że wybór internautów jest efektem przygotowywania się do długich majowych weekendów, a także wakacji - dodaje.

Wczesne poszukiwanie miejsca urlopu ma swoje uzasadnienie - wiele osób rozczarowało się kiedy w ostatniej chwili próbowało znaleźć nocleg na wolny czas.

Dane zgromadzone przez eholiday.pl pokazują także preferencje internautów w wyborze bazy noclegowej. Rosnącą popularnością cieszą się hotele, których ofert poszukiwało aż 29 procent użytkowników. Na drugim miejscu pod względem popularności znalazły się kwatery prywatne (9,54 %), a na trzecim pensjonaty (9,12%).

Polska w serwisie turystycznym portalu Gazeta.pl

 

- Góry

 

- Morze

 

- Jeziora

 

- Miasta

 

- Forum turysty