3Com wirtualizuje routery

3Com wprowadza do swoich routerów mechanizm pozwalający wirtualizować zasoby sieciowe. Nowa technologia została opracowana przez firmę LineSider Technologies.

Oprogramowanie o nazwie OverDrive jest dołączane do routerów linii MSR (Multi-Service Router) produkowanych w ramach strategii OSN (Open Service Networking). OverDrive pozwala zarządzać routerami i usługami sieciowymi w oparciu o mechanizmy wirtualizujące sieciowe zasoby.

3Com oferuje dwie wersje oprogramowania OverDrive przeznaczone dla routerów OSN: OverDrive for the Enterprise i OverDrive for the Service Provider. Pierwsza wersja jest przeznaczona dla routerów instalowanych w sieciach eksploatowanych przez przedsiębiorstwa, a druga w sieciach używanych przez firmy telekomunikacyjne i dostawców usług sieciowych.

Oprogramowanie LineSider jest kolejnym rozwiązaniem wspierającym opracowaną przez 3Com platformę Open Service Networking, opartą na programach open source. Wcześniej firma zaprezentowała takie rozwiązania OSN, jak VBrick (obsługa danych wideo), Expand Networks (akcelerator zwiększający przepustowość połączeń sieciowych WAN) i Asterisk (moduł wspierający aplikacje VoIP).

Janusz Chustecki