Quest Software poszerza ofertę rozwiązań zarządzania tożsamością

W lutym br. firma zakończyła proces przejęcia dostawcy rozwiązań do zarządzania identyfikacją i dostępem użytkowników, firmy PassGo Technologies. Zawarła także porozumienie z firmą Evidian, dotyczące dystrybucji jej produktów oraz sprzedaży licencji oprogramowania.

Przejęcie PassGo Technologies, jak i współpraca z firmą Evidian, mają na celu poszerzenie oferty Quest Sofware w obszarze produktów do zarządzania tożsamością i dostępem, obejmujących m.in. rozwiązania do przeprowadzania audytu, autoryzacji, zarządzania hasłami oraz cyklem życia konta użytkownika (provisioning).

Technologie PassGo to rozwiązania usprawniające zarządzanie identyfikacją i dostępem użytkowników także w środowiskach IT działających w oparciu o różne platformy systemowe, jak np. Windows, Unix, Linux czy Mac. Podstawowy produkt PassGo - Defender - to system kontroli dostępu i ochrony haseł, zgodny z Microsoft Active Directory. Produkt zapewnia bezpieczny dostęp do różnych systemów (m.in. Windows, Unix, Linux) i aplikacji, z wykorzystaniem tokenów standardowych lub tokenów RSA SecurID.

Produkty Evidian mają być oferowane pod wspólną marką jako Quest Enterprise Single Sign-on. Rozwiązania umożliwia pojedyncze logowanie (SSO - Single Sign-On) do aplikacji czy systemów w środowiskach heterogenicznych, bez konieczności tworzenia dodatkowej infrastruktury. Quest Software posiada już w swojej ofercie rozwiązania pozwalają na integrację systemów Unix i Linux z systemami opartymi na Windows oraz scentralizowanie zarządzania środowiskiem IT w firmach działających w oparciu o kilka rożnych platform systemowych.

Józef Muszyński