Prąd i telefon w pakiecie?

Exatel, spółka należąca do PGE, zaoferuje klientom usługi telekomunikacyjne oraz dostawy energii elektrycznej w jednym pakiecie. To nowe rozwiązanie na polskim rynku.

Oferta o nazwie Energetyczne Minuty przeznaczona jest zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów spółki, prywatnych oraz instytucjonalnych. Wraz z podpisaniem umowy z jedną ze spółek Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) na sprzedaż energii elektrycznej, możliwe będzie podpisanie drugiej - z Exatelem - na świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Każdy, kto zdecyduje się na to rozwiązanie za 54,88 zł miesięczne abonamentu otrzyma przez pierwsze sześć miesięcy 230 minut na bezpłatne połączenia lokalne i międzymiastowe, a od siódmego miesiąca po 120 minut na te same połączenia. Cena energii elektrycznej oferowanej w ramach pakietu nie różni się od proponowanej innym klientom - 0,189 zł za/kWh.

Umowy podpisywać można do końca bieżącego roku. Warunkiem jest jednak posiadanie telefonu stacjonarnego w Telekomunikacji Polskiej. Klient podpisując umowę z Exatelem nie zmienia numeru telefonu.

Zarząd PGE jest przekonany, że dzięki połączeniu atrakcyjnej - ich zdaniem - oferty usług telekomunikacyjnych z potencjałem reprezentowanym przez sieć sprzedaży PGE i masowością rynku energetycznego, firmie uda się znacząco zwiększyć swój udział w rynku, a grupie energetycznej pozwoli na pewne zdywersyfikowanie przychodów.