Trend Micro: oprogramowanie archiwizacji poczty elektronicznej

Firma wchodzi na rynek rozwiązań do archiwizacji poczty elektronicznej, udostępniając oprogramowanie serwerowe i wtyczkę do klienta Outlook. Mają one zapewnić użytkownikom możliwość archiwizowania poczty elektronicznej.

Trend Micro Message Archiver, pracujący na serwerze Windows 2003, przeznaczony jest dla organizacji liczących do 1000 użytkowników, z typowym rozmiarem pamięci przydzielanej każdemu użytkownikowi pół gigabajta rocznie. Pamięć ta może być rozszerzona. Archiwizacją objęta jest poczta zewnętrzna i wewnętrzna.

Wypuszczając ten produkt Trend Micro wkracza na rynek rozwiązań archiwizacji poczty elektronicznej opanowany głównie przez takich graczy jak HP, CommVault, czy Quest Software. Alternatywą dla tego typu rozwiązań jest też opcja hostingu archiwizacji, udostępniana między innymi przez Google.

Część technologii wykorzystywanej w Message Archiver Trend Micro nabyła od nieujawnionej firmy niemieckiej.

Message Archiver zawiera mechanizm o nazwie Data Guardian, który pozwala na powiadamianie upoważnionych osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo o każdorazowej próbie przeszukiwania archiwum przez użytkowników.

Pakiet kosztuje 33 USD za użytkownika.

Józef Muszyński