Nowości od Foxconn

Przedstawiciele firmy Foxconn poinformowali na FORUM 2008 o zamiarze wprowadzenia na rynek dwóch nowych serii płyt głównych. Pierwsza - G1 - zaprojektowana została dla efektywnego wykorzystania energii elektrycznej, natomiast druga - F1 - z myślą o zapewnieniu najwyższej wydajności.

Nowa seria płyt głównych zbudowanych w oparciu o technologię G1 dedykowana jest przede wszystkim klientom biznesowym. Urządzenia wchodzące w jej skład będą oznaczone logo "seria GREEN" i mają być dostępne w sprzedaży w drugiej połowie tego roku. Korzystający z nich typowy komputer może zapewnić - jak przekonują przedstawiciele producenta - oszczędność energii dochodzącą do 85%.

"G1 zwiastuje nową erę w dziedzinie zwiększenia efektywności wykorzystania energii, nie tylko w stanie bezczynności, czy wysokiego obciążenia, ale również w trybie wstrzymania, a nawet całkowitego wyłączenia komputera " - powiedział AJ Chuang, główny inżynier FOXCONN.

Z kolei głównym zadaniem płyt głównych wchodzących w skład serii korzystającej z technologii F1 jest zapewnienie najwyższej wydajności. Urządzenia te będą pozwalały na korzystanie z 8 monitorów (z wykorzystaniem do 4 kart graficznych) oraz dysponowały nowym termo-elektrycznym systemem chłodzenia z możliwością łatwego podłączenia bloku wodnego.

Strona producenta.

Krzysztof Lech