Jest pierwszy Service Pack dla Visty

Microsoft oficjalnie udostępnił SP1 dla systemu operacyjnego Windows Vista. Pakiet poprawek dostępny jest w ramach mechanizmu Windows Update. Można go też pobrać bezpośredniego z witryny producenta.

Service Pack 1 dla Windows Vista ma zwiększyć wydajność i stabilność systemu oraz rozszerzyć liczbę obsługiwanych przez Vistę urządzeń. Instalacja SP1 może jednak okazać się kłopotliwa. Już wcześniej wiadomo było, że w niektórych konfiguracjach mogą wystąpić problemy z kompatybilnością sterowników sprzętowych, zgodnych z Vistą, ale nie do końca zgodnych z SP1 dla tego systemu, jako że jest to nowszy, więc "trochę inny system operacyjny".

Właśnie dlatego Microsoft zaleca wykorzystanie mechanizmu Windows Update, który po może nawet zaniechać instalacji SP1 jeśli wykryje na danym komputerze potencjalne problemy z kompatybilnością. Ponadto, co istotne, udostępniony obecnie Service Pack 1 nie jest przeznaczony dla polskiej wersji systemu Vista, lecz dla edycji angielskiej, francuskiej, niemieckiej, japońskiej i hiszpańskiej. SP1 dla innych wersji językowych ma pojawić się za miesiąc.

Korzystając z Windows Update do pobrania będzie SP1 o objętości 65 MB (wersja dla x86) lub 125 MB (wersja dla platformy 64-bitowej). W przypadku samodzielnej instalacji wartości te wzrastają odpowiednio aż do 450 MB i 745 MB.

czytaj także:

Windows 7 w 2010?

Computerworld