Z Playstation na Commodore

Czy możliwe jest przeniesienie kultowej gry Guitar Hero z Playstation 2 na Commodore 64? Jak się okazuje - tak! Dokonał tego programista Toni Westbrook

Guitar Hero pozwala wcielić się w gwiazdę rocka i za pomocą dołączanej do kompletu gitary bawić się niczym na prawdziwym koncercie. Autor projektu przeniósł popularną grę (nazywając ją Shredz64) na archaiczny, dysponujący zaledwie 64 KB pamięci komputer, co więcej skonstruował urządzenie za pomocą którego do Commodore można podłączać peryferia z Playstation.

Gadżet ochrzczony PSX64 pozwala na używanie kontrolerów takich jak np. Dualshock 2 - nie tylko w ulubionych grach z C64 ale także z Amigi i Atari 2600. Twórca projektu przekonuje, że całość będzie działać równie dobrze w tytułach z Commodore VIC-20, C128, Atari 130, 800XE/XL, 7800 oraz Segi Master System.

Toni umieścił w grze następujące piosenki:

 

Axel F Remix - Nantco Bakker

 

Dreamball - Johan T. Enyedi

 

Ex State of Mind - Michal Hoffmann (Randall)

 

Ghostbusters - Roger Duijckaerts (ReD)

 

Hotel California - Tomas Danko

 

Lick My Guitar - Hein Holt (Hein Design)

 

Stairway Intro - Nantco Bakker

 

Supremacy - Jeroen Tel / Maniacs of Noise

 

Zak McKracken Remix - Roger Duijckaerts (ReD)

 

Zelda Overworld (Final Version) - Sascha Zeidler (Linus)

To jednak nie wszystko, każdy może sam przygotować listę ulubionych melodii lub ściągnąć już istniejące z internetu i wgrać do Shredz64.

Gra wraz z dodatkami jest darmowa, zaś PSX64 ma być niedługo dostępny w sprzedaży. Pomysł jest naprawdę imponujący, podobnie jak samo wykonanie.

Więcej na temat Shredz64 i PSX64 znajdziecie tutaj .

Znalezione na: engadget.com