Open Source Day 2008

Już 9 kwietnia w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona wykorzystaniu platform Linux i oprogramowania open source w biznesie i sektorze publicznym.

Systemy Linux i aplikacje open source są wykorzystywane w wielu firmach, ale wciąż brakuje wiary, że są to platformy stabilne, a profesjonalne wsparcie techniczne względnie łatwo dostępne. Chodzi głównie o możliwość uzyskania stabilnego i profesjonalnego wsparcia technicznego. Po prostu menedżerowie chcą mieć dostawcę odpowiedzialnego za powstanie, eksploatację i wsparcie oprogramowania. Upowszechnieniu rozwiązań open source w firmach szkodzi też powszechnie funkcjonujący fałszywy stereotyp, że oprogramowanie takie z zasady jest darmowe, a w efekcie jego producent może zniknąć z rynku w każdej chwili, a wówczas nie będzie nikogo, kto zapewni wsparcie. W wypadku znanych dystrybucji i dużych firm tworzących oprogramowanie (m.in. IBM, Novell, Red Hat) bez problemu można kupić usługi komercyjnego wsparcia na wysokim poziomie.

Czy w świecie zdominowanym przez Microsoft rozwiązania open source nadal są jedynie "drugą alternatywą". Przekonaj się sam. W warszawskim hotelu Radisson SAS 9 kwietnia odbędzie się konferencja Open Source Day 2008. Computerworld jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji o konferencji dostępnych jest pod TYM adresem.

Computerworld