Konsole do śmietnika za 5-10 lat?

Prezes YoYo Games, Sandy Duncan, wygłosił bardzo kontrowersyjną wypowiedź dotyczącą przyszłości konsol do gier. Jego zdaniem takie urządzenia wymrą za 5 do 10 lat.

Sandy Duncan nie jest pierwszym lepszym człowiekiem z ulicy. Był w Microsofcie szefem Xbox Europe, a obecnie piastuje stanowisko prezesa YoYo Games. A jednak jego zdaniem "przemysł zasadniczo napędzany jest przez technologie. (...) wyspecjalizowane urządzenia do gier, takie jak konsole, wymrą za 5-10 lat (patrz też: "Konsole do gier XXI wieku").

Dlaczego? Duncan ma odpowiedź: "[związany z konsolami] model biznesowy jest bardzo ryzykowny, a koszty towarzyszące tworzeniu nowego sprzętu są niewiarygodnie wysokie ".

Prezes YoYo Games tłumaczy również, że w niedalekiej przyszłości nie będzie żadnych zewnętrznych urządzeń podłączanych do telewizora gdyż większość z nich zastąpiona zostanie przez serwisy internetowe. Uważa on, że postęp dokona się dzięki szybkiemu wzrostowi przepustowości łączy.

Oczywiście biorąc pod uwagę nasze realia, można zaryzykować wniosek, że polscy gracze nie będą zmuszeni do szybkiego odłożenia konsol na półkę...

Źródło: Thatvideogameblog.com

Krzysztof Lech