Fortinet zawiera porozumienie partnerskie z AlterPoint

Fortinet poinformowała o zawarciu porozumienia o współpracy z firmą AlterPoint, które ma na celu wspomaganie przedsiębiorstw i usługodawców w dużych wdrożeniach rozwiązań Fortinet.

W ramach porozumienia wielofunkcyjna platforma zabezpieczeń Fortinet FortiGate ma być zintegrowana z platformą zarządzania zmianami i konfiguracją AlterPoint Network Authority. Takie zintegrowane podejście ma zapewniać użytkownikom przyspieszenie implementacji i uproszczenie zarządzania urządzeń Fortinet w środowiskach zawierających rozwiązania wielu dostawców i w sieciach liczących ponad 500 komponentów. Obie firmy przeprowadziły niedawno testy certyfikujące, które miały potwierdzić możliwość współdziałania rozwiązań.

Elementem porozumienia jest włączenie AlterPoint do Fortinet Global Aliance Program, który obejmuje producentów wyposażenia sieciowego, firmy konsultingowe, usługodawców, integratorów i inne firmy uzupełniające i rozszerzające rozwiązania UTM Fortinet w kierunku ochrony przed istniejącymi i przyszłymi zagrożeniami.

Józef Muszyński