PayPal: wadliwe karty debetowe

PayPal, firma oferująca możliwość dokonywania wpłat online, ma problem z emitowanymi przez siebie kartami debetowymi. Zdarzają się przypadki, gdy użytkownicy nie są w stanie aktywować kart lub pobrać za ich pomocą jakiejkolwiek kwoty. PayPal nie zabrał jak dotąd głosu w tej sprawie.

Pierwsze doniesienia użytkowników o trudnościach z kartami pojawiły się z początkiem marca na forum należącym do eBay (właściciela PayPal). Właściciele kart skarżyli się, że nie mogą aktywować kart ani pobierać za ich pomocą pieniędzy. Jakiś czas później jeden z użytkowników opublikował w tym samym miejscu wiadomość, iż parę tysięcy kart zostało dezaktywowanych i już nie nadają się do użytku, jak powiedziano mu w rozmowie telefonicznej z PayPal.

Informację tę potwierdził również Keith Krebs, nowojorski dziennikarz, który sam doświadczył problemów z działaniem karty. Z rozmowy z jednym z przedstawicieli PayPal dowiedział się, że koncern ma wiele problemów z kartami oraz, że zostanie mu wysłana nowa. "Co jest najdziwniejsze, oni nie wiedzą kiedy klient ma problemy z kartą do momentu aż sam da o tym znać" - mówi Krebs - "kiedy emitują kartę, nie wiedzą, że nie może ona być aktywowana" .

PayPal boryka się z problemem wyprodukowania godnej zaufania karty od lat. We wrześniu 2005 roku karty miały inny problem - właściciele widzieli podwójną ilość wypłat na swoich kontach.

Internet Standard